VITAMĪNI MATU AUGŠANAI

Skaisti mati pirmkārt un galvenokārt ir veselīgi!

Lai pastiprinātu matu augšanas eļļas iedarbību, ir svarīgi zināt, kas ietekmē matu veselību no iekšpuses.

 

Sāksim ar zivju eļļu. Omega-3 skābes matu augšanai veicina matu folikulu apgādi ar pietiekamu skābekļa un barības vielu daudzumu. Zivju eļļā ir arī citas skābes: palmitīns un oleīns, Omega 6 grupas.Pateicoties tām, šķipsnas kļūst spīdīgas un gludas. Un vitamīnu A un D klātbūtne tajā nodrošina labu ādas mitrināšanu.

 

Cinks un varš. Jau 1941. gadā Salivans un Nikols atklāja saistību starp matu izkrišanu pelēm, kurām trūkst cinka. Pētījumi liecina, ka gan varš, gan cinks spēlē nozīmīgu lomu matu un nagu augšanā, nodrošina audu elpošanu. Tie arī palīdz sintezēt aminoskābes un piegādāt enerģiju un barības vielas matu folikulam.

 

Keratīns, kas veido mūsu matus, ir piesātināts ar sēru. Sistemātisks sēra patēriņš ietekmē matu blīvumu un kvalitāti. Ar sēra trūkumu mati kļūst plānāki. Sērs arī palīdz novērst lobīšanos un blaugznas.


Dzelzs un tā līdzsvars ir normālas matu augšanas un stāvokļa atslēga. Tā trūkums novērš matu folikulu šūnu dalīšanos.


Silīcijs uzlabo matu izskatu un elastību, jo mati ir līdz 70% silīcija. Ar tā trūkumu tiek novērots matu trauslums un sausums un retināšana.


Biotīns ir iesaistīts taukskābju metabolismā. Tā trūkums var izraisīt matu pasliktināšanos un pat alopēciju. Tās sēra molekulas un sēru saturošās aminoskābes ir sastāvdaļas, kas veido matus.

Noderīgi